İsrail askerleri, beyaz bayrak taşıyan Filistinlileri öldürdü

Katar merkezli El Cezire kanalı, silahsız Filistinlilerin öldürüldüğü anları görüntüledi. El Cezire’nin paylaştığı görüntülerde, elinde beyaz bir kumaş olan Filistinlinin yürürken İsrail askerleri tarafından vurulduğu kaydedildi. Hayatını kaybeden Filistinlinin cesedinin, buldozerle kaldırıldığı görüldü.

Haberde, İsrail askerlerinin Filistinlileri buldozerlerle sürükleyerek ‘işledikleri savaş suçunu örtmek için kuma gömdüğü’ aktarılmıştı.

‘FAŞİSTLERİN İŞLEDİĞİ SUÇLARIN BAŞKA BİR KANITI’

Hamas, başta Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) olmak üzere tüm uluslararası yargı kurumlarını ve Birleşmiş Milletleri, Filistin halkının sistematik olarak öldürülmesini durdurmak için acilen harekete geçmeye çağırdı. Hamas’tan yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“El Cezire tarafından yayınlanan ve siyonist işgal devleti askerlerinin beyaz bayrak taşıyan iki silahsız genç sivili soğukkanlılıkla öldürmesi ve ardından bu iğrenç suçu gizlemek için vücutlarını buldozerle sürüklemesi şeklindeki suçunu belgeleyen görüntüler, katil siyonist faşistlerin işlediği suçların boyutunun bir başka kanıtıdır.”

‘GEREKLİ TEDBİRLER ALINSIN’

İsrail’in Gazze Şeridi’nde “Filistin halkına yönelik vahşi bir soykırım savaşı” yürüttüğüne dikkati çekilen açıklamada, şöyle devam edildi: “Başta UCM olmak üzere tüm uluslararası yargı kurumlarını ve Birleşmiş Milletleri, halkımızın sistematik olarak öldürülmesini durdurmak için acilen harekete geçmeye, çocuklara ve savunmasız sivillere karşı işledikleri suçlardan dolayı bu haydut rejim ile onun terörist savaş suçlusu liderlerinden hesap sormak için gerekli tedbirleri almaya çağırıyoruz.”

MUHAMMED DEİF’TEN ÇAĞRI

Öte yandan Hamas’ın askeri kanadı İzeddin el Kassam Tugayları’nın lideri Muhammed Deif, Arap ve Müslümanları Filistin’e doğru ‘akın etmeye’ çağırdı. Deif’in konuya ilişkin sesli mesajı, Hamas’ın Telegram hesabında yayınlandı

AA’nın aktardığına göre Deif mesajında ​​Ürdün, Lübnan, Mısır, Cezayir, Mağrip, Pakistan, Malezya, Endonezya ile Arap ve İslam dünyasının her yerindeki insanlara çağrıda bulundu. Deif, “Filistin’e doğru yarın değil, şimdi akın etmeye başlayın ve kısıtlamalar, sınırlar veya ülkelerin rejimleri sizi Mescid-i Aksa’nın kurtarılmasına katılma şerefinden mahrum etmesin” dedi.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x